Kapat
  Kapat

Ceo Kılık Değiştirerek Yönettiği Firmada İşe Girerse Ne Olur ?

Yönettiği firmada kılık değiştirerek işe giren Ceo çalışanının hayatını değiştirdi.

Amerikada yayınlanan Undercover Boss isimli Reality Show programında büyük şirketlerin yöneticileri kılık değiştirerek yönettikleri şirketlerin en alt kademe pozisyonlarında işe giriyor. Yönettikleri şirketlerde başlangıç seviyesinden işe başlayan Ceo'lar çalışan deneyimini yaşayarak çalışanların iş yerinde şirketle ilgili sorunlarını dinliyor.

Programın formatı dahilinde spor ekipmanları satan mağazalar zinciri Modell's in sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Mitchell Modell çalışan rolüne girerek çalışanlarının arasına karıştı. Kılık değiştirerek mağazada işe başlayan Modell, kendisine ilk gününde destek olan ve işi öğretmeye çalışan iş arkadaşına daha önce bir pizzacı dükkanı işlettiğini fakat işleri kötü gittiği için battığını şimdi de çalışmak zorunda olduğu için buraya girdiğini söyledi.

Çalışanının hüzünlendiren hayat hikayesi

Çalışmak zorunda olduğunu anlattığı çalışanı kendisine moral vermek için kendi hayat hikayesini paylaşınca ortaya bambaşka bir hikaye çıktı. Yeterli parası ve evi olmadığı için çocuklarıyla birlikte bir hotelde kalmak zorunda olduğunu anlatan Angel isimli kadın çalışan, moralini bozmaması gerektiğini zorluklara karşı hırsla mücadele ederse muhakkak galip geleceğini söyleyerek yeni başlayan arkadaşına moral vermeye çalıştı. 

Terfi aldı

Çalışanın hayat hikayesi karşısında duygulanan Genel Müdür Modell, program sonrasında çalışanının maaşının yükseltilmesi için talimat vererek çalışanını terfi ettirdi. Çalışanının derhal çocuklarıyla kaldığı hotelden çıkmasını isteyen Modell , Angel için bir ev tahsis ederek 25 bin $ hibe etti. İşe yeni başlayan arkadaşına yardım severliği ve özverisi nedeniyle mağazanın Asistan Mağaza Müdürlüğü'ne terfi eden Angel'in maaşına zam da yapıldı. Bir anda hayatı değişen Angel gerçekleri öğrendiğinde göz yaşlarını tutamadı.

Kaynak: İk Magazin